Teams


Class Name Teacher
'Ukulele- Kumu Keala Ching Keala Ching
AVID- Ms.Gunnarson Shawna Gunnarson
Computer Technology- Ms.Gunnarson (Period 3 & 4) Shawna Gunnarson
Conservation Technology- Ms.Gunnarson Shawna Gunnarson
Counselor Resources- Britney Kunihiro Britney Kunihiro
EL ELA 6A-Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 6B- Ms.Narita Mina Narita
EL ELA 6B-Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 7A- Ms.Cummings Gretchen Cummings
EL ELA 7A- Ms.Cummings Gretchen Cummings
EL ELA 7A-Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 7B- Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 7B- Ms.Cummings Gretchen Cummings
EL ELA 8A- Ms.Cummings Gretchen Cummings
EL ELA 8A-Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 8B- Mr.Troutman Joseph Troutman
EL ELA 8B- Ms.Cummings Gretchen Cummings
English Language Arts - Mrs.Hoag Melanie Hoag
English Language Arts- Mrs.Singson Renna-Lee Singson
English Language Arts- Ms.Easton Dawn Christensen-Easton
English Language Arts- Ms.Elliot Candice Elliot
Exploritory 'Ukulele- Kumu Keala Ching Keala Ching
Foreign Language Experience- Kumu Keala Ching Keala Ching
Hawaiian History- Mrs.Nozaki-Wong Candice Nozaki-Wong
Health 7A- Ms.Killmar Morgan Killmar
Health 7B- Ms.Killmar Morgan Killmar
Ho'okipa (Grade 8) Anna Bartels
Christopher Jackson
Danielle Bloch
Jannica Breslin
Jennifer Murphioka
Shawna Gunnarson
Japanese- Ms.Narita Mina Narita
Journalism/Yearbook- Ms.Wagstaff Caitlin Wagstaff
Math- Mr.Pieronek Arsenio Pieronek
Math- Ms.Desmond
Math- Ms.Glad Rose Glad
Mr Gambone's On-line Advisory Guy Gambone
Online Advisory- Ms.Gunnarson Shawna Gunnarson
Open House Elective Team Slides/Videos Beverly Apina
Caitlin Wagstaff
Danielle Bloch
Guy Gambone
Jeff Pryor
Keala Ching
Mina Narita
Morgan Killmar
Nicholas Wainwright
Shawna Gunnarson
Physical Education- Mr.Pryor Jeff Pryor
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
RTI- Ms.Bordelon Brittany Bordelon
Science- Mr.Hoag Kevin Hoag
Science- Mrs.Cummins Mia-Pia Cummins
Science- Ms.Staup Kassidy Staup
Science- Ms.Wiggans Liz Wiggans
Social Studies- Ms.Adams Meleana Adams
Team Onipa'a Brianne Lane
Kari-Lyn Gutierrez
Kaylee Castillo
Matthew Heiller
Rhianna Fry
Shawn Rodrigues